Компенсуючі   магніти

• Суть досліду

До магнітної системи динаміка 25ГДН-3-4 я приклеїв  додатковий магніт. Клеїв звичайною епоксидною смолою. Вся операція не складає яких-небудь труднощів. Здавалось би, що магніти сильно відштовхуються один від одного, але це не основна проблема, так як компенсуючий магніт притягується  до заліза, яке оточує магнітну систему динаміка. Головна  проблема – зміщення  магнітів відносно один одного. Щоб побороти цю проблему прийшлось з картону зробити "насадку", яка щільно надівається на магніт динаміка, і в неї вже вставляється наступний магніт. Цю направляющую необхідно обклеїти скотчем, щоби  епоксидка не приклеїла і її. Ось що получилось:

  Вид збоку       Вид з торця

До приклеювання магніту проводились виміри параметрів Тіель-Смолла і АЧХ піддослідного  динаміка і динаміка, який  в подальшому будемо называти еталонним. Вимірювання  проводились з допомогою програм Speaker WorkShop і JustMLS (із пакета LSPCad), аудіокарта – Creative SB PCI128 (розміщена в екрані).

Тіель-Смолл

 В ході даного експерименту виявилось, що при підсиленні  магнітного поля, в якому знаходиться  звукова  катушка динамічної  головки, відбувається:

Зниження  резонансної  частоти  ГД (з 56,95Гц  до 53,04Гц);

Збільшення  еквівалентного об’єму (з 6,54л  до 6,98л);

Зменьшення загальної  добротності (з 0,522 до 0,421);

Збільшення чутливості (з 84,9dB до 85,6dB);

Збільшення  BL (с 4,84 до 5,45).